Wiadomości

22% wzrost obrotów w handlu internetowym

SZANGHAJ – W 2010 roku ogólne obroty na rynku internetowym w Chinach wzrosły o 22% w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnęły kwotę 4,5 BILIONA YUANÓW (około 681,82 miliarda dolarów !!!).

Obrót ze sprzedaży detalicznej przez internet wyniósł z kolei 513,1 miliarda yuanów. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat kwota ta podwoi się i przekroczy 1 bilion yuanów. Obrót ze sprzedaży detalicznej przez internet będzie wtedy stanowił 5% całego obrotu ze sprzedaży detalicznej kraju.

Zhong Zhouping, analityk z centrum badawczego, powiedział, że tak gwałtowny wzrost obrotów jest efektem nowej polityki rządu, który wspiera handel elektroniczny i młodych, innowacyjnych przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić sprzedaż przez internet.
Najbardziej znanym chińskim przedsiębiorstwem z tej branży jest portal alibaba.com prowadzący sprzedaż hurtową jak i detaliczną milionów produktów wytwarzanych przez setki tysięcy chińskich producentów.

Źródło: China Daily, opracował: m.p.
….
Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button