Wiadomości

7 pasażerów w bagażniku autobusu

JINHUA – Podczas kontroli policyjnej na jednej z bram autostrady w mieście Jinhua w prowincji Jiangsu odkryto 7 osób przewożonych w bagażniku pod podłogą autobusu.

Nadprogramowi pasażerowie zostali wykryci przez policję przypadkiem. W związku z notorycznym przeładowywaniem samochodów ciężarowych oraz autobusów, policja chińska prowadzi bardzo częste kontrole masy całkowitej pojazdów. Zazwyczaj odbywa się to tuż za tzw. “toll gates”, czyli bramkami opłat, gdzie autostrady zamieniają się w bardzo rozległe place, na skraju, których ustawiane są wagi elektroniczne badające nacisk na oś sprawdzanego pojazdu. Policjanci stwierdzili, że autobus zatrzymany na autostradzie Yongjin w Jinhua w prowincji Zhejiang, który nominalnie powinien przewozić 43 pasażerów został znacznie przeładowany. Kiedy postanowili sprawdzić ilu pasażerów faktycznie znajduje się w autobusie stwierdzili, że całe przejście pomiędzy siedzeniami zawalone jest przez bagaże, które w normalnych warunkach powinny być przewożone w komorze bagażowej znajdującej się pod podłogą autobusu, a do której załadowuje się bagaże poprzez drzwiczki znajdujące się po obu stronach pojazdu. Kiedy otworzono drzwiczki bagażnika okazało się, że w środku znajduje się 7 osób, które w ten sposób odbywają podróż z Chongqing do pracy w prowincji Zhejiang.To dystans ponad 1400 kilometrów!!!

Kierowca o nazwisku Yao tłumaczył się, że podczas wyjazdu z Chongqing wielokrotnie był zatrzymywany przez autostopowiczów, którzy próbowali wydostać się z zatkanego przez podróżnych miasta. Jak stwierdził uległ pokusie. “Więcej pasażerów, więcej pieniędzy” – miał szczerze wyznać kierowca, który został ukarany 12 punktami karnymi, jego autobus został tymczasowo skonfiskowany, pasażerów zaś odwieziono do miejsca przeznaczenia zorganizowanymi przez policję pojazdami.

l.s.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button