Wiadomości

Bezręki pianista laureatem chińskiego “Mam Talent”

SZANGHAJ – Laureatem chińskiej edycji programu “Mam Talent” został23 letni Liu Wei, pianista pozbawiony obu rąk, grający palcami stóp. Finał konkursu odbył się w Shanghai Stadium, cztery miesiące po rozpoczęciu programu w czerwcu. Liu Wei mieszkający w Pekinie wystąpił przed 70 tysięczną publicznością śpiewając piosenkę You Are Beautiful akompaniując sobie na fortepianie, na którym gra palcami stóp.

Liu stracił ręce w wyniku wypadku, którego doznał w wieku 10 lat. Podczas zabawy w chowanego ukrył się w pomieszczeniu transformatorowni gdzie doznał porażenia prądem elektrycznym. Dzięki wsparciu ze strony pekińskiego stowarzyszenia niepełnosprawnych zaczął uprawiać pływanie. Zdobył 2 złote medale na mistrzostwach Chin dla niepełnosprawnych. W wieku lat 19 postanowił uczyć się gry na fortepianie, aby poświęcić się swojej pasji – muzyce, której komponowaniem i wykonywaniem zajmuje się od 3 lat.

Zobacz link: Liu w chińskim \”Mam Talent\”.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button