Wiadomości

Brak rak do pracy – rosnący problem

QINGDAO – Jeszcze nie zaczęła się przerwa urlopowa związana z Chińskim Nowym Rokiem, a już teraz w miastach rozwiniętych wschodnich prowincji Chin zaczęło się prawdziwe polowanie na ludzi do pracy.Jeszcze kilka lat temu migrujący robotnicy podróżowali z odległych rejonów miejskich w nadziei znalezienia pracy w jakiejkolwiek firmie. Dzisiaj pracodawcy z takich prowincji jak Shandong, Jiangsu, Zhejiang, Fujian, czy Guangdong szukają jakichkolwiek ludzi chętnych do obsadzenia wolnych stanowisk pracy. Dotyczy to zarówno fabryk, jak również gospodarstw domowych. Szwaczki są tak intensywnie poszukiwane przez pracodawców jak opiekunki do dzieci, czy sprzątaczki.

W Qingdao pojawiły się ogromne tablice reklamowe, na których umieszczane są wszelkiego rodzaju oferty pracy kierowane do przyjezdnych robotników. Jak widać na załączonym zdjęciu ogłoszeń jest znacznie więcej niż zainteresowanych ich przeczytaniem.


Źródło: China Daily, opracował: l.s.

….

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button