Wiadomości

Były oficer policji aresztowany

YANGQUAN – Były wyższy rangą oficer policji został aresztowany wczoraj na podstawie oskarżenia o zorganizowanie grupy przestępczej działającej głównie na terenie prowincji Shanxi. Byłego policjanta aresztowano wraz z 55 osobami będącymi członkami gangu, lub z nim współpracującymi.Według informacji gazety Shanxi Evening News biuro bezpieczeństwa publicznego prowincji Shanxi zostało poinformowane w zeszłym roku o przestępczej działalności niejakiego Guan Jianjun, lat 41, który był wcześniej kapitanem policji i dowódcą lokalnego komisariatu. W następstwie tej informacji grupa detektywów rozpoczęła intensywne śledztwo, które trwało prawie rok, a przyniosło rezultat w postaci rozbicia grupy i aresztowania jej głównych członków oraz osób współpracujących.

Detektyw, który wniknął do gangu odkrył, że gang Guana posiadł duża ilość broni palnej oraz amunicji oraz prowadził nielegalne kasyna oraz legalne kluby nocne, które w rzeczywistości były domami publicznymi, a służyły do prania pieniędzy uzyskiwanych między innymi z nielegalnych kopalni węgla. W ramach rozbicia gangu policja przejęła 27 nieruchomości należących do członków grupy, a znajdujących się na terenie całych Chin, między innymi w Pekinie, o łącznej wartości ponad 100 milionów yuanów oraz ponad 260 milionów yuanów w gotówce.

Wśród skonfiskowanych ruchomości należących do członków gangu znalazły się luksusowe zegarki, biżuteria, antyki oraz ponad 30 luksusowych samochodów. Jednym z tych samochodów jest należący do Guana Rolls Royce Phantom o wartości 8,4 miliona yuanów, stojący obecnie na parkingu przed kwaterą główną policji w Shanxi.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button