Wiadomości

Chiński akrobata pobił rekord Guinnessa

Kolejny Chińczyk trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. 30-letni śmiałek z Chongqing pobił rekord świata balansując przez całe 11 sekund dwudziestoma trzema ławkami trzymanymi w zębach.
Mężczyzna ma wieloletnie doświadczenie w zawodzie ulicznego akrobaty, ponieważ do pierwszych sztuczek przyuczał się już jako dziecko. Jego pierwszym popisowym numerem był "lwi taniec", który wykonywał dla mieszkańców własnej wsi i okolicznych wiosek, aby wesprzeć budżet swojej biednej rodziny. Ostatnie 12 lat poświęcił doskonaleniu swoich nietypowych umiejętności. Nowy rekord pobił przed gromadą przechodniów na ulicy dystryktu Dazu.

Około roku 2000 akrobata Li zaczął eksplorować możliwości swojego ciała, balansując trzymanymi w zębach drabinami i bambusowymi kijami. Podczas swoich poszukiwań nabawił się licznych urazów. Kiedy pierwszy raz próbował balansować w powietrzu 12 ławkami trzymanymi w zębach, skończył w szpitalu gdzie chirurdzy musieli założyć 18 szwów na jego dolnej wardze i brodzie.

Każda z 23 podniesionych przez Li ław ma około metra długości i waży około 3 kilogramów. Łatwo więc obliczyć, że zęby i mięśnie śmiałka musiały wytrzymać ciężar 75 kilogramów.

Li pobił swój własny rekord. Jego poprzedni wynik to 14 ławek.

A żeby nie było, że po naszej stronie globu nie ma takich chojraków:


Opracował: m.p. źródło: weirdchinanews, autor: MDeeDubroff

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button