Wiadomości

Chiny przewidują 13% wzrost produkcji przemysłowej w 2010 roku

PEKIN – wzrost produkcji przemysłowej zostanie spowolniony w drugim półroczu 2010 roku – poinformował dzisiaj Xin Guobin z Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informatycznych – do poziomu 10% w stosunku do roku ubiegłego, ale całoroczna produkcja w roku bieżącymwzrośnie o 13% w stosunku do roku 2009.

Spowolnienie tempa wzrostu – jak stwierdził dyrektor Xin Guobin – spowodowane jest punktem odniesienia, czyli bardzo dobrymi wynikami z zeszłego roku, jak również wysiłkami Chin mającymi na celu zmiany struktury całości krajowej ekonomii, jak również transformacji modelu wzrostu gospodarczego Chin.

Zgodnie ze statystykami ministerstwa w pierwszych 7 miesiącach 2010 roku średni wzrost produkcji przemysłowej Chin osiągnął wartość 17% (!), czyli o 9,5% więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Wzrost produkcji przemysłowej policzono na bazie różnicy pomiędzy wartością brutto produkcji przemysłowej a kosztami tej produkcji, takimi jak koszty surowców, czy koszty pracy.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button