Wiadomości

Ding Junhui o włos od finału

SHEFFIELD, Anglia – Snookerzysta Ding Junhui, jako pierwszy Chińczyk w historii tego sportu, otarł się o finał Mistrzostw Świata przegrywając w półfinałach z Juddem Trumpem 17-15.

Ding prowadził z 21-letnim Anglikiem 10-7, ale Trump zdołał w kolejnych grach zremisować 12-12. Szala przechylała się to na korzyść Chińczyka, to na korzyść Anglika, ale ostatecznie do finału wszedł Trump.

Obydwaj snookerzyści zaprezentowali wysokiej klasy umiejętności i nienaganny styl gry. Komentatorzy są zgodni, że Chińczyk dosłownie otarł się o finał.

"Lubię patrzeć, jak gra, bardzo szybko się uczy i mimo młodego wieku ma duże doświadczenie", mówił o Trumpie pokonany Ding.

Judd Trump, który od jakiegoś już czasu robi w snookerze furorę swoją kapitalną grą, zmierzy się w finale z byłym mistrzem świata Johnem Higginsem. Przed Trumpem tylko jeden zawodnik zdołał dotrzeć do finału w tak młodym wieku – Stephen Hendry w 1990  –  wieku 21 lat i czterech miesięcy. Judd Trump ma obecnie 21 lat i pięć miesięcy.

Ding Junhui pogratulował Anglikowi wygranej i życzył mu powodzenia w finałowej rozgrywce.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button