Wiadomości

Internauci na tropie afery płaszczowej

INTERNET – Lokalne władze jednego z miast na wschodzie Chin orzekły, że urzędnicy powinni zapłacić z własnej kieszeni za płaszcze i kurtki, które kupowali za rządowe pieniądze w ramach zakupu mundurów.Władze zainteresowały się dziwnie wysokimi rachunkami za mundury kupowane przez urzędników wydziału oceny bezpieczeństwa Komisji Kwaterunku i Urbanizacji w Nanjing w prowincji Jiangsu. Śledztwo wykazało, że urzędnicy zakupili łącznie 57 “nadprogramowych” sztuk odzieży, za które miasto zapłaciło 108 000 yuanów (około 50 000 złotych).

Internauci zachodzili w głowę, po co wydawać tyle pieniędzy na mundury, skoro urzędnicy pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Kierownik wydziału bronił pracowników tłumacząc, że do defraudacji nie doszło, ponieważ płaszcze i kurtki zakupione zostały legalnie, za pieniądze pochodzące ze specjalnego funduszu dla pracowników Komisji. Nie był jednak w stanie przedstawić dowodów zakupu, ponieważ pracownik wydziału odpowiedzialny za ten fundusz jest w chwili obecnej na urlopie.

Pracownicy oddali już wydziałowi pieniądze za zakupioną “nadprogramową” odzież.

Źródło: Shanghai Daily, opracował: m.p.

..

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button