Wiadomości

Kobieta-szpieg przyłapana na kradzieży danych firmy Samsung

Południowokoreańska policja zatrzymała Chinkę, pracowniczkę firmy Samsung, która jest podejrzana o szpiegostwo przemysłowe. Zatrzymana najprawdopodobniej sprzedawała zgromadzone w firmie informacje chińskiej konkurencji. Policjanci znaleźli na dysku twardym komputera kobiety-szpiega ściśle tajne dane technologiczne będące własnością Samsunga.

Południowokoreańska ambasada w Pekinie nie wypowiedziała się jeszcze na ten temat. "Czytałem o tej sprawie w koreańskiej gazecie, ale nie mam pojęcia, czy to prawda czy nie", powiedział dziennikarzom Global Times anonimowy pracownik ambasady.

40-letnia kobieta-szpieg, która w 2009 roku pracowała w dziale sprzętu domowego firmy Samsung, została złapana na gorącym uczynku, kiedy ściągała na swój komputer osobisty ważne dane technologiczne.

Prokuratura w Seulu bada w tej chwili zawartość komputera, ilość pobranych danych oraz zbiera informacje, które mogłyby wskazać zleceniodawcę.


Źródło: The Global Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button