Wiadomości

Konfiskata 20 mln sztuk odzieży z Chin

RZYM – 20 milionów sztuk ubrań i butów z Chin, także toksycznych, skonfiskowali karabinierzy koło Rzymu – podały włoskie media. Ten gigantyczny przemycony transport, bez certyfikatów bezpieczeństwa, gotów był do wysłania do sklepów i na targowiska.

.

.

10 tysięcy wielkich pudeł ukrytych było w ośmiu magazynach w miejscowości Marino. To największa taka konfiskata w ostatnich latach. Magazyny były wynajmowane przez chińskich imigrantów; pięciu z nich postawiono zarzuty.Policyjne laboratoria badają próbki towaru, ponieważ – jak ustalono – w procesie barwienia butów i ubrań używany jest w dawkach przekraczających dopuszczalne unijne normy sześciowartościowy chrom, odpowiedzialny za reakcje alergiczne, kłopoty układu oddechowego i pokarmowego. W dużych ilościach może być rakotwórczy.

Tymczasem wśród skonfiskowanej odzieży są śpioszki i inne ubranka dla niemowląt. Lekarze ostrzegli we włoskich mediach, że w przypadku tak małych dzieci, biorących do ust nawet rękawy ubranek, materiały, z jakich uszyto odzież, mogą być szczególnie szkodliwe. – Nie należy oszczędzać i kupować tanich ubrań, bo to grozi wyrządzeniem szkód zdrowiu własnych dzieci – powiedziała lekarz medycyny Antonella Parisi na łamach “Corriere della Sera”.

Źródło: “Corriere della Sera”


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button