Wiadomości

Taksówki zniszczone przez spadający autobus

HONG KONG – Dwóch taksówkarzy ucinających sobie drzemkę w swoich samochodach stojących w pobliżu lotniska zostało obudzonych przez autobus, który spadł z estakady z wysokości 16 metrów wprost na ich auta.

Kierowca autobusu, w którym na szczęście nie było pasażerów, został uwolniony przez sekcję ratownictwa drogowego straży pożarnej, po czym przewieziono go do szpitala Księżny Małgorzaty, gdzie przebywa w stanie ciężkim.

Obaj kierowcy taksówek wyszli z całego zdarzenia bez szwanku.

Funkcjonariusze policji po obejrzeniu nagrań z kamer monitorujących estakady wokół lotniska w Hong Kongu stwierdzili, że kierowca autobusu usiłował uniknąć zderzenia z innym pojazdem, wykonał gwałtowny manewr, w następstwie którego przeciął dwa pasy ruchu i nie hamując uderzył w stalową barierę, którą przełamał, po czym spadł z estakady na stojące pod mostem taksówki.

Pod feralnym mostem w tym czasie stało około 200 innych taksówek, z których żadna nie ucierpiała w najmniejszym stopniu.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button