Wiadomości

Miś koala w menu restauracji w Guangzhou

Złaknionym egzotycznych potraw mięsnych polecamy restaurację w Guangzhou, która z powodzeniem zaspokoi i najbardziej wybredne gusta. W menu figuruje np. koala. Ale zanim pojawi się na talerzu, można się mu przypatrzeć, ponieważ na sali wystawione są klatki z żywymi zwierzętami, spośród których wybrać można, które ma zostać zjedzone.


500 gramów mięsa sympatycznego, hasającego wśród eukaliptusów zwierzęcia kosztuje 22 dolary, a więc niecałe 70 złotych. Jeden z klientów restauracji, który okazał się być rodowitym Australiczykiem, wyznał dziennikarzom, że nie wiedział, czy czuć się przyjemnie czy nieprzyjemnie zaskoczonym. "Niby miło choć przez chwilę poczuć się w obcym kraju jak u siebie w domu, a jednak nikt chyba nie zniósłby patrzenia w oczy własnemu jedzeniu", powiedział.

Zastanawia cena mięsa, ponieważ specjaliści uważają, że ta podana przez restaurację jest mocno zaniżona. Czyżby pomysłowi Chińczycy przefarbowali na koalę utuczonego nieco lemura?

Koala czy nie, pomysł makabryczny. Czekamy na reakcję obrońców praw zwierząt.
 

Źródło: weirdasianews

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button