Wiadomości

Młodociani alfonsi z Tajwanu

TAIPEI – Tajwańska policja aresztowała dwóch 15-letnich chłopców, którzy zatrudniali 12 młodocianych prostytutek, z których kilka nie ukończyło jeszcze 12 roku życia.

Policjanci twierdzą, że chłopcy werbowali dziewczyny przez internet. Młodociane prostytutki szukały klientów w okolicach hoteli i herbaciarni.

"Dziewczynki powiedziały, że pracowały dla dwóch 15-latków, ponieważ ci obiecali im, że będzie je stać na markowe ubrania i że będzie dużo dobrej zabawy", powiedział dziennikarzom rzecznik policji. "Niektóre z nich ukrywały ten fakt przed rodzicami, a niektórzy z rodziców wiedzieli, czym trudnią się ich córki. Ci zwalniali nawet swoje dzieci z zajęć szkolnych".

Dziennikarze pracujący dla The Liberty Times orzekli, że są to najmłodsi alfonsi w historii najstarszego zawodu świata.

"Ani nie kradliśmy, ani nikogo nie zabiliśmy. Pomagaliśmy dziewczynom z dobrego serca", powiedział jeden z 15-latków.

Jeśli sąd uzna chłopców winnymi sutenerstwa, mogą oni zostać skazani na siedem lat poprawczaka. Dziewczynki zostaną natomiast albo umieszczone w specjalnej szkole dla dzieci zmuszanych do prostytucji albo zostanie im przyznany kurator.

 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button