Wiadomości

Na marginesie Walentynek

SZANGHAJ – Dzisiaj w Szanghaju odbyła się specyficzna giełda zorganizowana przez firmy zajmujące się kojarzeniem par, czyli biura matrymonialne.  Na Placu Ludowym w centrum miasta zorganizowano wystawę kart prezentujących dane personalne osób, które złożyły swoje oferty do tych biur.  Akcja spotkała się z żywą reakcją rodziców dorosłych już dzieci, które dotychczas – ku rozpaczy swych rodzicieli – nie zawarły związków małżeńskich.Karty prezentowane przez biura matrymonialne zawierają oprócz zdjęć informacje dotyczące wieku, dochodów, wykształcenia, etc.

Giełda spotkała się z największym zainteresowaniem ze strony osób w średnim wieku, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć odpowiednich kandydatów na żonę lub męża dla swoich zapracowanych przez całą dobę dzieci.

Szanghaj nie sprzyja zawieraniu małżeństw. Młodzi ludzie zazwyczaj większość swojego czasu spędzają w pracy, godziny wolne i weekendy przeżywają w sposób całkowicie odmienny od swoich rodziców, którzy pełni obaw o przyszłość o swoich potomków szukają dla nich idealnej partnerki, idealnego partnera.

Ani chybi w Szanghaju objawią się wkrótce współczesnej Fiokły Iwanownej. A kto to, a co to? Szukajcie, a znajdziecie….

Leszek Ślazyk

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button