Wiadomości

Niepełnosprawni uwzględnieni w Planie Pięcioletnim?

PEKIN – Chiński wicepremier Hui Liangyu zwrócił się do rządu z prośbą o podjęcie działań mających na celu usprawnienie systemu ubezpieczeń społecznych oraz o dostosowanie siedzib służb publicznych do potrzeb niepełnosprawnych.

Hui powiedział, że władze powinny ułatwić niepełnosprawnym korzystanie z usług urzędów, przychodni lekarskich, placówek edukacyjnych oraz miejsc pracy. "Podjazdy i windy są tak samo niezbędne, jak przepisy promujące zdolnych niepełnosprawnych, którzy są pracownikami tak samo wartościowymi i pracowitymi, jak pełnosprawni" mówił Hui na spotkaniu Rady Państwa dotyczącym niepełnosprawnych, które odbyło się w zeszły piątek.

Hui wyraził także nadzieję, że tego typu udogodnienia uda się z biegiem czasu wprowadzić również w rejonach wiejskich oraz że niepełnosprawni zostaną uwzględnieni w realizowanym obecnie 12 Planie Pięcioletnim.

Zgodnie z najświeższymi statystykami, w Chinach mieszka obecnie około 83 miliony niepełnosprawnych.


Źródło: China Daily


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button