Wiadomości

Ofiara nękania w sieci wygrała proces

NANJING – 34 letnie kobieta z Nanjingu wygrała proces i otrzymała 80,000yuanów (12,000 dolarów) jako zadośćuczynienie za długotrwałe nękanie o charakterze seksualnym ze strony innej kobiety. Kobieta nękana była przez internet.Huang Xiaoyan (internetowy nick) oskarżyła inną kobietę z Nanjing o ponad 3 letnie prześladowanie o charakterze homoseksualnym poprzez internet.

Huang poznała użytkowniczkę interentowych portali towarzyskich o pseudonimie  “Beautiful Mood” (BM) w 2007 roku poprzez innego internetowego znajomego, który był mężem BM. Początkowo obie panie czatowały i wymieniały się wiadomościami o przyjacielskim charakterze, stopniowo jednak BM zaczęła ujawniać swe gorące uczucia wobec Huang poprzez wiadomości o jednoznacznie seksualnej treści. Kiedy zaniepokojona obrotem sprawy Huang zakończyła konwersacje z BM w sieci, ta zaczęła wysyłać Xiaoyan maile i SMS-y na prywatne i służbowe adresy oraz numery telefonów.

Huang zmuszona była zrezygnować z pracy, a później zaczęła cierpieć na głęboką nerwicę spowodowaną stresem. W końcu w maju 2009 roku postanowiła pozwać BM, a sąd rejonowy w Nanjing przyznał jej zadośćuczynienie w wysokości 80,000 yuanów po 16 miesiącach procesu.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button