Wiadomości

Dumni wieśniacy w swoich limuzynach

XIANXIAN – Parada 100 luksusowych samochodów takich jak Audi, Mercedes-Benz, oraz BMW przyciągnęła uwagę przechodniów w Xianxian, w prowincji Hebei. Samochody nie wiozły nowożeńców i ich rodzin na ceremonię ślubną. Wszystkie samochody bowiem należały do osób, które urodziły się w Xianxian, wychowywały się tutaj, po czym wyjechały w świat i osiągnęły sukces w biznesie.

Jak donosi “China Daily”: Właściciele samochodów są wieśniakami ze wsi Xiaotun, w obszarze administracyjnym Xianxian, którzy wyjechali stąd by pracować w innych miastach.”

“Patrząc na ich sukces, mam dosłownie mętlik w głowie, nie mogę w to uwierzyć” – miał powiedzieć jeden z przechodniów obserwujących paradę.

Lokalne władze poinformowały, że przejazd kolumny samochodów nie miał na celu pokazania bogactwa niektórych mieszkańców, ale służył udowodnieniu innym mieszkańcom tego rejonu wiejskiego, że mogą się stać bogaci, jeśli tylko odważą się poszukać szczęścia i pracować w odległych miastach, które dają więcej szans na dostanie życie niż ich własna wieś.

Wieś Xiaotun liczy 3200 mieszkańców. 32 z nich ma przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją materiałów budowlanych wszelkiego typu. Innych 150 posiada firmy zajmujące się leasingiem sprzętu budowlanego. Wszystkie te firmy działają w ponad 20 miastach w Chinach.

KOMENTARZ

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button