Wiadomości

Płonący wieżowiec w Szanghaju

(Aktualizowane) SZANGHAJ – Około 15:15 czasu lokalnego na ulicy Yuyao w dzielnicy Jinggan wybuchł pożar w 28 piętrowym budynku mieszkalnym. Do tej pory potwierdzono 12 ofiar śmiertelnych.

Ogień pojawił się najpierw na 10 piętrze, potem objął wszystkie wyższe kondygnacje. Strażacy i policjanci prowadzą akcję ratunkową mającą na celu wyprowadzenie z budynku wszystkich osób odciętych przez ogień od wyjść.

Pewna ilość mieszkańców wieżowca oraz robotnicy remontowi zebrali się na jego dachu, część z nich uciekła na rusztowania. Budynek był w trakcie remontu elewacji.

South China Morning Post informuje, że stwierdzono do tej pory śmierć 12 osób, 90 rannych odwieziono do szpitali. Na miejsce przyjeżdża coraz więcej jednostek straży pożarnej. W budynku, ze względu na porę dnia, znajdowały się głównie osoby starsze.

W tej chwili strażacy dogaszają pojedyncze ogniska ognia w kompletnie zniszczonym budynku. Słup czarnego dymu był przed zmierzchem widoczny w całym mieście. Ewakuowano mieszkańców wszystkich budynków sąsiadujących z płonącym wieżowcem.


.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button