Wiadomości

Powódź w Hainan

HAIKOU – Ponad 130 000 osób zostało ewakuowanych z 550 wsi zagrożonych powodzią w prowincji Hainan. Deszcze o niespotykanym nasileniu, nie notowanym od 1961 roku doświadczają tą prowincję od kilku dni. Wiele rzek wylało podtapiając setki domów i dziesiątki dróg. Poziom wód w 5 głównych rezerwuarach wody pitnej  Hainan są bliskie przekroczenia niebezpiecznego poziomu i grożą wylaniem. Tysiące żołnierzy i cywilów wznosi wały, aby nie dopuścić do tego.


Trwające już 6 dni intensywne opady spowodowały wiele szkód w głównych miastach prowincji: Haikou, Sanya,  Qionghai, Wanning, Ding’an. Wyspy Hainan są najsławniejszym w Chinach obszarem oferującym tropikalne plaże i niezwykle urocze zatoki oceaniczne, które wabią miliony turystów. Ze względu na złą pogodę większość turystów zamierzających odwiedzić Hainan podczas “Golden Week” zmieniło swoje plany i zrezygnowało z wcześniej zarezerwowanych wycieczek i miejsc hotelowych.

Źródło: China Daily, Xinhua News Agency

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button