Wiadomości

Rodzice walczą z uzależnieniem od gier komputerowych

Tao Hongkai, naukowiec zajmujący się uzależnieniem od internetu, twierdzi, że wielu młodych ludzi, w tym również studenci Uniwersytetu Pekińskiego i Uniwersytetu Tsinghua, spędza większość wolnego czasu grając w internetowe gry komputerowe, które są jednym z głównych powodów opuszczana przez studentów zajęć na uczelniach.

Tao udzielił niedawno wywiadu dla Parental Watch Project. Celem projektu jest walka z uzależnieniem od internetu i gier internetowych.

Studenci i wykładowcy obydwu uniwersytetów twierdzą jednak, że w gruncie rzeczy wśród studentów nie ma wcale zbyt wielu namiętnych graczy. Przedstawiciel Uniwersytetu Tsinghua powiedział, że w Tsinghua zawsze panowała atmosfera sprzyjająca nauce i że uczelnia nie boryka się z problemem uzależnienia od internetu.

“Sam tutaj studiowałem, później podjąłem tu pracę i nie mogę powiedzieć, bym kiedykolwiek zauważył, że studenci opuszczają zajęcia przez gry komputerowe”, dodał.

Anonimowy student Uniwersytetu Pekińskiego powiedział, że większość jego kolegów nie gra w gry takie jak Happy Farm, bardzo popularny odpowiednik facebookowego FarmVille’a.

Parental Watch Project postuluje wprowadzenie darmowych usług kontrolnych, dzięki którym rodzice będą mogli dowiedzieć się, ile czasu dziennie ich pociecha spędza w internecie. Celem projektu jest również wprowadzenie dziennych limitów, a nawet zupełne zablokowanie dostępu do gier, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button