Wiadomości

Sukcesy policji w walce z nielegalną produkcją broni

Chiński Minister Bezpieczeństwa Publicznego zdał w poniedziałek relację z osiągnięć chińskiej policji w walce z nielegalną produkcją i sprzedażą broni palnej i materiałów wybuchowych w 2010 roku.

Wśród zestawionych przez ministra dziesięciu największych akcji policyjnych znajdowała się ta przeprowadzona przez policjantów z Wuxi w prowincji Jiangsu, którzy rozbili w zeszłym roku największy w regionie gang produkujący nielegalnie broń i materiały wybuchowe, zabezpieczyli olbrzymią ilość materiału dowodowego oraz zatrzymali pięcioro podejrzanych.

Dzięki tej akcji udało się przeprowadzić zakończone sukcesem dochodzenia w 30 prowincjach Chin, co doprowadziło do rozbicia czterech kolejnych gangów i zatrzymania kolejnych 548 podejrzanych.

Inna akcja miała miejsce w Shenyang w prowincji Liaoning. Policjantom udało się wówczas odkryć trzy nielegalne fabryki broni, zatrzymać 27 podejrzanych, skonfiskować 253 pistolety i karabiny, z czego 21 jeszcze w fazie produkcji, oraz 197 000 sztuk amunicji.

W Chinach prawo zabrania obywatelom posiadania broni, amunicji, materiałów wybuchowych i niektórych typów noży.

m.p.

Źródło: China.org

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button