Wiadomości

Tajwan: 20 turystów z Chin wciąż poszukiwanych

PEKIN – Chiny wezwały dzisiaj władze Tajwanu do wzmożenia wysiłków mających na celu znalezienie 20 turystów, którzy zaginęli na wyspie w czasie gdy przetaczał się nad jej terytorium tajfun Megi.

Grupa turystów, która przybyła na Tajwan z chińskiej prowincji Guangdong była widziana ostatnio 21 października , kiedy udawała się autobusem, aby odwiedzić jedno z miejsc przewidzianych w planie wycieczki. Od tego czasu nie udało się nawiązać kontaktu z żadnym z uczestników wycieczki.
21 października  miały miejsce osunięcia się skał i lawiny błotne wywołane przez tajfun i towarzyszące mu gwałtowne ulewy. Lawiny te uszkodziły między innymi autostradę Suao-Hualien na wschodnim wybrzeżu wyspy. Była to częśc planowanej trasy autobusu z chińską wycieczką.

Pomimo 6 dniowych intensywnych poszukiwań przewodnik wycieczki Tian Yuan z Pekinu oraz 19 turystów z Chin pozostają zaginieni.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button