Wiadomości

Wzrasta zainteresowanie turystyką leśną

PEKIN – Państwowa Administracja Leśna oraz Państwowa Administracja Turystyczna podpisały minionej środy porozumienie, na mocy którego zobowiązały się usprawnić i rozwinąć chińską turystykę leśną.

Obydwa organy rządowe zdecydowały się na współpracę, celem której jest rozwój i uatrakcyjnienie ekoturystyki w Chinach oraz zachęcenie obywateli do korzystania ze środków transportu, które emitują do atmosfery mniej substancji szkodliwych, niż np. samochody.

Celem współpracy będzie także propagowanie spędzania wolnego czasu na łonie natury, np. we wspaniale zachowanych i znajdujących się pod ochroną chińskich rezerwatach przyrody, które odwiedziło w zeszłym roku ponad 396 milionów obywateli.

Należy mieć nadzieję, że obywatele zachęceni przez organy rządowe nie rozniosą na kamaszach tych wszystkich zielonych zakątków, których w Chinach jest stosunkowo niewiele.


Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button