Wiadomości

Słoń cichy morderca

CHANGCHUN – Słoń indyjski jest domniemanym zabójcą swojego opiekuna. Zhao Jidong , 46 letni opiekun słoni, który opiekował się tymi zwierzętami od ponad 20 lat, był pracownikiem parku rozrywki w Jilin w północnowschodnich Chinach.Angya, 27 letnia słonica ważąca ponad 3 tony oraz jej opiekun Zhao Jidong wracali ciężarówką do Parku Dzikiej Przyrody w Changchun po swoim występie w ostatni piątek. Zhao został znaleziony martwy w klatce słonicy. Mężczyzna ten przebywał w klatce zwierzęcia zawsze podczas podróży ciężarówką. „Ciało Zhao przykryte było trawą a słoń otulał je opiekuńczo trąbą” – zeznał kierowca, który odmówił podania swojego nazwiska do publicznej wiadomości.

Słonica nigdy nie sprawiała żadnych problemów, nigdy nie wykazywała żadnych oznak agresji. Pracownicy parku domyślają się, że słonica zmeczona występem oraz długą podróżą mogła wykonać trąbą jeden fatalny ruch, który zgniótł klatkę piersiową opiekuna.

Żródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button