Wiadomości

53 ofiary pożaru wieżowca

SZANGHAJ – We wczorajszym pożarze wieżowca w Szanghaju zginęły co najmniej 53 osoby. Pożar wybuchł z niejasnych na tą chwilę przyczyn pomiędzy 10 a 12 piętrem budynku.

W chwili wybuchu pożaru, czyli tuż po godzinie 15 w budynku znajdowały się głównie starsze osoby. 28 piętrowy apartamentowiec został wybudowany w 1998 roku. Zamieszkiwali go głównie emerytowani nauczyciele. Pożar ugaszono w ciągu 6 godzin od wybuchu. Świadkowie i uratowani mieszkańcy twierdzą, że przyczyną gwałtownego rozprzestrzenienia się ognia były rusztowania otaczające dom ze wszystkich stron, na całej jego wysokości. Rusztowania wykonane po części z bambusa zapaliły się niczym wielki wiecheć słomy w krótkim tempie rozprzestrzeniając płomienie w całym budynku. Ponad 100 rannych osób odwieziono do okolicznych szpitali.

Jako najczęstszą przyczynę śmierci ofiar pożaru podaje się zatrucie ciężkim dymem, który był widoczny z odległości 15 kilometrów od miejsca pożaru.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button