Wiadomości

Chiny: 929.84 milionów użytkowników telefonów komórkowych

PEKIN – Coraz większa ilość obywateli Chin traktuje telefon komórkowy jako podstawowe narzędzie do komunikacji ze światem wynika z danych statystycznych ogłoszonych wczoraj przez chińskie ministerstwo przemysłu i technologii informatycznych.

Chińscy operatorzy telefonii komórkowej pozyskali od początku tego roku 70,83 miliona nowych abonentów. Wzrost liczby abonentów sprawił, że ogólna ilość użytkowników telefonów komórkowych w Chinach wzrosła do 929,84 milionów. W tym samym czasie ubyło 4,89 miliona abonentów telefonów stacjonarnych. Ministerstwo poinformowało, że w Chinach z technologii 3G korzysta dzisiaj 87,2 miliona abonentów telefonów komórkowych. Tak więc sukcesywnie telefonia komórkowa wypiera tradycyjna telefonię stacjonarną. Chiny są niezaprzeczalnie największym na świecie rynkiem telekomunikacyjnym, który generuje krociowe zyski operatorów tam działających.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button