Wiadomości

Chiny: Liczba 29 fatalna dla taksówkarzy

GUANGZHOU – Wczoraj wieczorem większość kantońskich taksówkarzy została pozbawiona możliwości pracy przez wzgląd na masową awarię taksometrów wyprodukowanych  w zakładach Hua Gang Technology. Wszystkie urządzenia zamiast normalnych wskazań pokazywały wiadomość o występowaniu błędu "E-01".

Problemy z urządzeniami rozpoczęły się w momencie kiedy z wtorku na środę wybiła północ. Większość taksówkarzy zaczęła podejrzewać, że taksometry padły ofiarą tego wirusa, który miał zdezorganizować ich pracę w noworoczną noc roku 1999. Wczoraj rano około godziny 6 w kolejce do serwisu Hua Gang Technology ustawiło się ponad 1500 samochodów. Utworzyli ją taksówkarze, którzy zazwyczaj jeżdżą na nocną zmianę, a przez awarię stracili całonocny utarg. W Kantonie niewielu taksówkarzy zaryzykuje jazdę bez taksometru – to zawsze sprowadza kłopoty z pasażerami podejrzewającymi, że kierowcy chcą naciągnąć przewożone osoby na kilka, kilkanaście dodatkowych yuanów.

Firma Hua Gang Technology koryguje błąd nieodpłatnie, co więcej jej przedstawiciel obiecał publicznie pokrycie strat wszystkim kierowcom, którzy takowe ponieśli w związku z awarią taksometrów.

L.S.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button