Wiadomości

Hu nawołuje do walki z korupcją

PEKIN – W czasie nadchodzących wyborów nowych przywódców lokalnych komitetów partyjnych nie wolno nam dopuścić do żadnych nieprawidłowości czy pomyłek, powiedział w poniedziałek prezydent Hu Jintao, który jest za razem głową Komunistycznej Partii Chin.Przemówienie miało miejsce podczas trzydniowej sesji plenarnej Centralnej Komisji Dyscypliny (CRC), organu partyjnego, który odpowiada za walkę z korupcją. W tym roku lokalne komitety partyjne wybiorą nowych przywódców okręgów municypalnych, gmin i miast.

Hu wyraził pogląd, że KPCh i obywatele powinni żyć w lepszej komitywie i wspólnymi siłami walczyć z korupcją. Nawoływał do uważniejszego kontrolowania polityków rządowych i samorządowych oraz promowania polityki uczciwej i zgodnej z zasadami etyki.

Na spotkaniu obecni byli czołowi przedstawiciele władz, łącznie z Wu Bangguo, Wenem Jiabao, Jia Qinglinem, Li Changunem, Xi Jinpingiem i Zhou Yongkangiem, a sesji przewodził He Guoqiang, prezes rządowego organu antykorupcyjnego.

W czasie trwania sesji rozmawiano o sposobach walki z korupcją oraz omawiano problemy, które najbardziej dały się ostatnio we znaki obywatelom kraju.

Centralna Komisja Dyscypliny zapowiedziała podwojenie wysiłków w walce z korupcją.


Źródło: China Daily, opracował: m.p., l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button