Wiadomości

Nadciąga nowy Tajfun

PEKIN – Chiny ogłosiły alarm w związku ze zbliżającym się do wschodniego wybrzeża kraju kolejnego w tym miesiącu tajfunu. Tajfun Fanapi kieruje się w stronę prowincji Fujian oraz Guangdong po przetoczeniu się przez Tajwan.Fanapi jest jedenastym tajfunem w tym roku, który nawiedza Chiny. Narodowe Centrum Meteorologiczne ostrzega, że nadciągający tajfun może być najpotężniejszym z wszystkich tegorocznych. O godzinie 5 rano czasu pekińskiego oko huraganu znajdowało się dzisiaj rano o 500 kilometrów na południowy-wschód od miejscowości Hualien na Tajwanie. Fanapi posuwa się z prędkością 15-20 kilometrów na godzinę w kierunku północno-zachodnim, prędkość wiatru w centrum huraganu osiąga prędkość 162 kilometrów na godzinę.

Tajfun osiągnie wybrzeże Chin kontynentalnych w poniedziałek rano. Zalecono, aby łodzie rybackie, kutry i trałowce nie opuszczały portów, mieszkańców wybrzeży uprasza się o nie opuszczanie domów.

Źródło: Xinhua News Agency

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button