Wiadomości

Nagroda za dzieci niemanie

YUNAN – Rodziny, które powstrzymają się od posiadania dziecka pomimo posiadanego zezwolenia otrzymają nagrodę 1000 yuanów (149 dolarów amerykańskich).

Gazeta Metropolis Times poinformowała w czwartek, że powyższa propozycja została przedstawiona władzom prowincjonalnym w Kunming, stolicy prowincji Yunan i przez nie zaaprobowana, jako zgodna z wytycznymi dotyczącymi polityki planowania rodziny.

Ogólnie rzecz ujmując, małżeństwa, które uzyskają zezwolenie na posiadanie pierwszego, lub drugiego dziecka, ale dobrowolnie zrezygnują z tego przywileju, otrzymają nagrodę w wysokości 1000 yuanów. Antybecikowe??

Wiele rodzin wiejskich uzyskuje zezwolenie na posiadanie drugiego dziecka. Propozycja nagrody jest zdecydowanie adresowana właśnie do nich.

Władze innych prowincji, na przykład Mongolia Wewnętrzna, Hebei, Anhui, Hubei i Shaanxi wprowadziły podobne regulacje dotyczące kontroli urodzin.

W prowincji Shaanxi wiejskie rodziny mogą otrzymać nawet 4000 yuanów jeśli powstrzymają się od prokreacji. Prowincja Henan proponuje za to samo nawet 5000 yuanów.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button