Wiadomości

Pekińscy urzędnicy przywiązani do czterech kółek

PEKIN – Przeprowadzone badania wykazały, że aż 62 026 zarejestrowanych w Pekinie samochodów należy do urzędników miejskich. Miasto od wielu miesięcy boryka się z ogromną ilością poruszających się po ulicach pojazdów, a w konsekwencji będącymi na porządku dziennym kilometrowymi korkami.

Podliczono również, że 20 288 z tych samochodów należy do pracowników wydziałów podległych bezpośrednio samorządowi miejskiemu.

W marcu 2011 roku miała miejsce Czwarta Sesja 11 Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL), podczas której zastępca burmistrza Pekinu Ji Lin obiecał zmniejszenie liczby samochodów urzędowych w stolicy.

Ye Xiaojing, zamieszkały w Pekinie prawnik, który przeciwdziałał organizowanym przez miasto losowaniom tablic rejestracyjnych wprowadzonym w celu zmniejszenia liczby samochodów w mieście, powiedział, że najprawdopodobniej od początku nikt nie zamierzał spełnić tej obietnicy.

Na tegorocznej sesji OZPL rząd polecił władzom Pekinu wydłużenie średniego czasu korzystania z rządowych pojazdów o 3 lata w celu zmniejszenia kosztów zakupu nowych pojazdów. Przepisu tego mieli przestrzegać wszyscy urzędnicy partyjni i samorządowi w Chinach.

W myśl starych przepisów samochody zmieniano co 5 lat.

 

Źródło: China.org

 

….


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button