Wiadomości

Pierwsze uderzenie zimy w 9 północnych prowincjach

PEKIN – 3 zimne fronty atmosferyczne dotarły do północnych prowincji Chin przynosząc ze sobą gwałtowne obniżenie temperatury, silne wiatry oraz pierwsze w tym roku opady śniegu na tak rozległym terytorium. Wszystko wskazuje na to, że w prowincjach takich jak Mongolia Wewnętrzna zima w tym roku rozpoczęła się znacznie wcześniej niż zwykle.

Największe opady śniegu odnotowano w prowincjach Heilongjiang, Jilin i Liaoning, gdzie temperatury w ciągu doby spadły aż o 12 stopni.

Obniżenie się temperatury na północy kraju nie jest dobrym sygnałem dla południowej prowincji Hainan, która od tygodni już walczy z powodziami. Pekiński instytut meteorologiczny ostrzega, że zmiana pogody na północy kraju spowoduje nasilenie opadów deszczu na południu Chin, w tym w rejonie prowincji Hainan. Spodziewane jest również nadejście kolejnego tajfunu, który może być silniejszy niż ostatni huragan, który 3 tygodnie temu przetoczył się nad wschodnimi prowincjami Chin.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button