Wiadomości

Prezydent z wizytą u biednych rodzin

Chiński prezydent Hu Jintao złożył wizytę kilku biedniejszym pekińskim rodzinom. Odwiedziny miały miejsce przed  Nowym Rokiem, prezydent składał życzenia rodzinom i wszystkim obywatelom.
Udał się także na wizytację powstającego we wschodnim Pekinie kompleksu budynków z niedrogimi mieszkaniami dla potrzebujących, upewniając się, że dotowany przez rząd projekt jest realizowany zgodnie z planem.

“Tego typu projektów powinno być jak najwięcej, ich realizacja wspomoże wiele potrzebujących rodzin”, powiedział prezydent i zachęcił rząd oraz samorządy lokalne do dotowania podobnych projektów oraz przeznaczania pod nie większej ilości gruntów.

“Rząd powinien również nadzorować wykonanie danego projektu oraz usprawnić funkcjonowanie znajdujących się w pobliżu placówek publicznych,” dodał.

Prezydent pojawił się także w głównej stacji ciepłowniczej oraz na jednej z nowoczesnych, ekologicznych  farm.Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button