Wiadomości

Program dożywiania dzieci z terenów wiejskich

W Chinach ruszył rządowy program dożywiania dzieci z ubogich terenów wiejskich. W ramach tego programu każde dożywiane dziecko otrzyma codziennie jeden darmowy ciepły posiłek, szklankę mleka i gotowane jajko.

Program dożywiania dzieci jest sygnałem, że władze w Pekinie starają się choć w małym stopniu poprawić sytuację  biedniejszej części chińskiego społeczeństwa, które nie jest beneficjentem dynamicznego rozwoju kraju zapoczątkowanego reformami Deng Xiao Penga na początku lat 80-tych XX wieku. Dzisiaj Chiny to wprawdzie kraj, w którym każdego roku najszybciej przybywa milionerów i miliarderów, ale to również państwo, w którym mieszka ponad 100 milionów ludzi cierpiących prawdziwą nędzę. Z 1,3 miliarda obywateli Chin ponad 850 milionów mieszka na wsi, która nie przeżywa takiego rozwoju jak miasta. Ludzie tam są znacznie ubożsi, mają o wiele gorsze perspektywy uzyskania dobrego wykształcenia i zdobycia lepszej pracy. Dzieci mieszkające na wsi mają zgoła inne problemy niż ich rówieśnicy z wielkich miast. Do takich problemów należy między innymi niedostatek jedzenia.

Źródło: China Daily, beta.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button