Wiadomości

Restauracja pisuarowo-sedesowa

KUNMING – W Kunming w prowincji Yunnan otworzono ostatnio bardzo nietypową restaurację. Podczas gdy dla Europejczyków naturalne czynności fizjologiczne, takie jak na przykład defekacja, wciąż są tematem tabu, którego raczej unika się podczas kolacji ze znajomymi, Chińczycy, za nic sobie mając obyczaje Starego Kontynentu, otwierają restaurację, która wygląda wewnątrz jak wielka toaleta, w której siada się na muszlach klozetowych, a zamawiane desery podawane są w naczyniach, które wyglądają jak miniaturowe pisuary. Zamówione lody czekoladowe przyjdą do nas uformowane w kojarzący się jednoznacznie zawijas,

a zza szklanego blatu stołu wyzierać będą elementy konstrukcyjne przypominające umywalki czy dmuchawy do osuszania rąk.

Na ścianach, zamiast gustownych obrazów czy cieszących oko tapet, zobaczymy aluminiowe wieszaki na ręczniki i szlafroki, a także krany i końcówki prysznicowe.

Nie wspominając już o wszechobecnych kafelkach czy zastępujących dywany chodniczkach ze specjalnymi wcięciami, które kładzie się z reguły przy wannach, kabinach prysznicowych i muszlach klozetowych.

Z przeprowadzonej przez restaurację ankiety wynika, że 20% badanych chciałoby ją odwiedzić, 60% się waha, a ostatnie 20% orzekło, że obrzydzają ich podobne pomysły.

Źródło: China.org.com, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button