CiekawostkiWiadomości

Rok Psa wedle chińskiego horoskopu

Zgodnie z astrologią chińską rok 2018 rozpoczął się 16 lutego 2018 roku zaś skończy się 4 lutego 2019 roku. Rok 2018 jest Rokiem Psa z elementem Ziemi. Najważniejszymi cechami tego roku będą:

wierność i pracowitość,

a element Ziemi będzie jeszcze bardziej wspierać te cechy. Kolorem dominującym będzie kolor ziemi w przebarwieniach żółtego i brązowego. Kolorem szczęśliwym będzie kolor brązowy i zielony, natomiast szczęśliwe cyfry to 6, 11, 20, przeslaniem roku 2018 jest –

współpracując z innymi, osiągniesz więcej niż licząc wyłącznie na własne siły”.

Pies jest uważany, ze względu na jego uniwersalne cechy, jeden z najsympatyczniejszych znaków chińskiego horoskopu. Psy bowiem są uczciwe, lojalne, bardzo bezpośrednie, sprawiedliwe i zachowawcze, w pozytywnym tego słowa znaczeniu – nie lubią zmian radyklanych. Bardzo łatwo nawiązują kontakty. Pies jako przyjaciel jest niezawodny i bardzo pomocny. Niejednokrotnie bardziej angażują się w pomoc komuś niż we własne życie. Pies Ziemi – jak w bieżącym roku – przestaje być Psem wojowniczym, podejmuje on walkę tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Choćby dla ratowania zdrowia i życia tych, którymi się opiekuje. Pies jako idealista najlepiej współpracuje z Tygrysem, Koniem i Królikiem, dogaduje się ze Szczurem, Małpą i Świnią, najtrudniej jest mu się porozumieć z zadufanym w sobie Smokiem. Zgodnie z cechami Psa, ludzie z pod tego znaku nie powinni być przywódcami, gdyż najlepsze wyniki osiągają, kiedy realizują idee obranych przez siebie przywódców. Nie podążają za kimś ślepo, pomimo całej gamy ugodowych cech nie wybaczają fałszu i obłudy.    

Według specjalistów od chińskiego horoskopu element Ziemi, jak i układ planet w roku Psa powoduje, że zrodzone tu energie skłaniają ludzi do pracy wytężonej i ciężkiej, niekoniecznie przekładającej się na zarobki, czy sukces zawodowy. Poświęcenie pracy może wpływać negatywnie na relacje rodzinne, która znajdzie się dopiero w drugim kręgu zainteresowania. Rok Psa to czas sprzyjający rozwojowi duchowemu. Co ważne: wszelkie niepowodzenia w roku Psa mają charakter przejściowy. To także czas pracy kolektywnej, zespołowej, praca indywidualna nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Jest to również okres korzystany pod względem nawiązywania nowych znajomości, ciekawych kontaktów, które w przyszłości mogą przynieść wiele dobrego. Mając na uwadze specyfikę energii roku Psa powinniśmy jak najwięcej uwagi poświęcić rodzinie, dla jej i własnego dobra sprawiać, aby znajdowała się w centrum zainteresowania każdego z nas.

Rok Psa zdominują: pracowitość, skupienie, rozsądek, zachowawczość, mądrość i wiedza prowadzące do sukcesu. Ponieważ Pies jest znakiem ambitnym, głodnym pochwały-sukcesu, czeka nas dużo pracy, mającej charakter organiczny, pozbawionej fanfaronady i odtrąbiania sukcesu, jak to działo się w minionym Roku Koguta. Stojąc twardo na Ziemi, ciężko pracując, licząc na efekty pracy, nie zaś na łut szczęścia, będziemy mieli szansę zrealizować wreszcie swoje marzenia. I wbrew pozorom, to właśnie w roku Psa mają one szanse na urzeczywistnienie.

Rok Psa z elementem Ziemi jest czasem wzajemnej tolerancji, pozytywnej współpracy, przyjaźni, poznawania nowych ludzi i dobrych kontaktów międzyludzkich. To okres łagodzenia wielu nieporozumień i sporów. Rok ten pozwala na zawieranie trwałych przyjaźni, nowych znajomości, cennych nie przez wzgląd na korzyści materialne, co na przyszłe relacje międzyludzkie. Pokojowy charakter Psa z elementem Ziemi daje szansę na zażegnanie wszelkich konfliktów, zwłaszcza zbrojnych.

Tym, którzy weń wierzą Pies z elementem Ziemi przekazuje swoje przesłanie na rok 2018. A brzmi ono:

opanuj swój strach i wątpliwości, a osiągniesz spełnienie swoich marzeń”.

Nie wiem jak Szanownych Państwa, ale nas horoskop na Rok Psa przekonuje. Co więcej już na samym początku sprawdza się. Czeka nas ogrom pracy, której nie uda się zrealizować w pojedynkę. Już w podczas najbliższej podróży do Chin zamierzamy poznać nowych ludzi, nawiązywać interesujące nowe znajomości, a równocześnie musimy zrealizować równolegle kilka projektów, z których szczególnie jeden ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Jak tu nie wierzyć?

Raz jeszcze Drodzy Państwo, życzymy Wam wszystkiego co najlepsze w Nowym Chińskim Roku. Koniec końców, każda okazja jest dobra, aby składać sobie tego typu życzenia, nieprawdaż.

 

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button