Wiadomości

Spekulanci będą karani!

PEKIN – Rada Państwa Chińskiej Republiki Ludowej zapowiedziała wczoraj wprowadzenie poprawek do systemu kar, co ma przyczynić się do rozprawienia się władz ChRL z działaniami destabilizującymi ceny żywności, a poprzez to pomóc zahamować wciąż rosnącą inflację.

Korzystając z podkreślanej często wyższości chińskiej formuły polityczno-gospodarczej od tej stosowanej przez kraje zachodnie Chiny wypowiedziały walkę spekulantom, których obarcza się winą za wzrost cen artykułów spożywczych w Chinach. Rada Państwa zamierza wprowadzić poprawki i uzupełnienia do istniejącego “systemu grzywn i kar za naruszanie cen”. Zmiany te będą dotyczyły możliwości karania manipulowania cenami, zmowy cenowej, tworzenia z premedytacją zapasów magazynowych ograniczających dostępność określonych towarów na rynku, głoszenia plotek i nieprawdziwych informacji wywołujących niepokój konsumentów, oświadczyła Rada Państwa po swoim posiedzeniu, któremu przewodniczył premier Wen Jiabao.
Nie podano szczegółów dotyczących formy kar za tego rodzaju przestępstwa.
.
Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button