Wiadomości

Szanghaj to już 23 miliony mieszkańców

SZANGHAJ – W dniu dzisiejszym Oriental Morning Post doniósł, że w kwietniu ogłoszone zostaną wyniki spisu ludności Szanghaju. Zgodnie z informacją jednego z ekspertów d.s. demografii zaangażowanego w prace nad zbadaniem aktualnej liczby mieszkańców metropolii, populacja miasta przekroczyła już liczbę 23 milionów, to jest aż o 3 miliony więcej niż zakładano przed rozpoczęciem spisu.

Ding Jinhong, ekspert demograf z East China Normal University, uważa na podstawie zebranych dotychczas danych, że w Szanghaju mieszka obecnie około 23 milionów ludzi. 14 milionów stanowią zarejestrowani obywatele miasta, 9 milionów to ludność napływowa. Zgodnie ze statystykami roczny przyrost ludności w Szanghaju to 600 000 osób. Uważano zatem, że od roku 2006, czyli od ostatniego spisu, liczba ludności w Szanghaju powinna przekroczyć w bieżącym roku liczbę 20 milionów osób. Tymczasem okazuje się, że dane statystyczne nie są dokładne, a stopień wzrostu liczby mieszkańców Szanghaju znacznie przewyższają wskaźniki badane w innych miastach, takich jak na przykład Pekin.

L.S.

Źródło: Xinhua News Agency

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button