Wiadomości

Trujące ogórki

QINGDAO – Przedwczoraj ostrzeżono klientów sklepów spożywczych, by nie kupowali ogórków z kwiatami na czubku, ponieważ w warzywach znajduje się sztuczny hormon wzrostu, który został użyty by skrócić czas wzrostu warzyw.
Ogórki z żółtym kwiatem były niedawno bardzo popularnym towarem w supermarketach w mieście Jiaonan w prowincji Shandong. Nietypowe warzywa ceni się za delikatny smak i świeżość.

“Każdy wie, że te ogórki zawierają hormony”, powiedział anonimowy sprzedawca. “Smakują okropnie i są szkodliwe dla zdrowia. Jeśli ogórek rośnie naturalnie, to kwiat wiotczeje i odpada kiedy warzywo dojrzewa”.

Sam hormon również jest dostępny na rynku. Jeden ze sprzedawców przechwalał się, że skraca czas wzrostu warzyw o połowę i sprawia, że kwiat nie odpada.

Yang Yanjie, naukowiec z Qingdao Agriculture University, powiedział, że ogórki nie zostały jeszcze przetestowane, ale jeśli faktycznie użyto hormonu wzrostu, to absolutnie nie powinno się ich jeść.

Rolnik imieniem Xue powiedział dziennikarzom, że niektórzy rolnicy stosują płynny hormon wzrostu wyprodukowany z tabletek antykoncepcyjnych.

m.p.

Źródło: Shanghai Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button