WiadomościWiadomości

Tydzień za Wielkim Murem w skrócie

Chiny: Fakty, Wydarzenia, Opinie (47/2023/299/a)

Wolumen przesyłek ekspresowych w Chinach w 2022 roku:

Według Krajowego Biura Poczty Chiny osiągnęły w 2022 roku wolumen przesyłek ekspresowych wynoszący 110,58 mld sztuk, zanotowano wzrost o 2,1% w porównaniu rok do roku. To pierwsze miejsce pod względem ilości przesyłek ekspresowych na świecie.

Źródło: china.chinadaily.com.cn

Infrastruktura drogowa w Chinach:

Ministerstwo Transportu ogłosiło, że całkowita długość dróg w Chinach pod koniec 2022 roku sięgnęła 5,35 miliona kilometrów, z czego 177,000 kilometrów to autostrady, co także daje Chinom globalnie pierwsze miejsce pod tym względem.

Źródło: cn.chinadaily.com.cn

Projekt nowelizacji ustawy o działalności charytatywnej:

Trwa konsultacja społeczna nad projektem nowelizacji ustawy o działalności charytatywnej w Chinach, obejmującej regulacje dla platform internetowych oraz osób prywatnych zbierających fundusze na cele charytatywne. Ekspertom zależy na dalszym ulepszaniu prawa w tej dziedzinie.

Źródło: j.021east.com

Rozwój sieci 5G w Chinach:

Do końca października 2023 roku w Chinach zainstalowano 3,215,000 stacji bazowych sieci 5G, co stanowi 28,1% całkowitej liczby stacji telefonii komórkowej. Liczba użytkowników telefonów komórkowych 5G w Chinach wynosi 754 miliony.

Źródło: bj.bjd.com.cn

Innowacje w branży lotniczej w Chinach:

Na Międzynarodowych Targach Komercyjnych Lotnictwa w Szanghaju (23-25.11.), zaprezentowano własne silniki dla samolotów pasażerskich, symbolizujące postęp w chińskim lotnictwie.

Zaprezentowane na targach silniki mają zastosowanie w odrzutowych samolotach pasażerskich C919 i C929. Samoloty te zaś stanowić będą nową konkurencję dla konstrukcji Boeinga i Airbusa.

Źródło: baijiahao.baidu.com

Nowoczesna maszynka do golenia – idealny prezent:

Na rynku zyskuje popularność kieszonkowa maszynka do golenia marki HEIMA, oferująca wysoką jakość i konkurencyjną cenę w porównaniu z importowanymi odpowiednikami.

Posiada najnowsze rozwiązania, takie jak obrotowe nożyki z najlepszej jakości stali, jest wodoodporna, wyposażono ja w wysokoobrotowy silniczek o sporej mocy. Za cenę około 218 RMB (około 122 PLN) można na zbliżające się święta Bożego Narodzenia nabyć doskonały prezent dla mężczyzny będącego często w podróży.

Źródło: mall.ifeng.com

Autor: 梁安基 Andrzej Z. Liang, 上海 Shanghai, 中国 Chiny

e-mail: azliang@chinamail.com

Redakcja: Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© www.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Andrzej Zawadzki-Liang

Andrzej Zawadzki-Liang (梁安基), prawnik, biznesmen, współpracownik think-tanku Instytut Badań Chin Współczesnych (当代中国研究中心), od 35 lat w Chinach.

Related Articles

Back to top button