Wiadomości

W Chinach nie ma już promieniowania

PEKIN – Zgodnie z danymi chińskiego Narodowego Komitetu Koordynacyjnego ds. Zagrożeń Nuklearnych, organu rządowego zajmującego się kontrolą poziomu promieniowania w Chinach, poziom promieniowania w Chinach wrócił już do normy.

Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. Zagrożeń Nuklearnych postawiony został w stan gotowości po tym, jak pierwiastki radioaktywne z uszkodzonej w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima 1 przedostały się na kontynent azjatycki i stały się potencjalnie groźne dla obywateli ChRL.

Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. Zagrożeń Nuklearnych przeprowadził serię badań na dostarczonych próbkach wody pitnej i pożywienia oraz wody pitnej i powietrza. Wszystkie testy na zawartość pierwiastków radioaktywnych dały wynik negatywny. Histeria sprzed kilku tygodni – jak się okazuje – nie miała żadnego uzasadnienia.

 

Źródło: China Daily

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button