Wiadomości

Władze Taipei płacą złotem za psie odchody

Władze Taipei, jak król Midas, zmieniają w złoto wszystko, czego się dotkną. Urzędnicy, zdeterminowani, by jakoś zaradzić zalegającym na ulicach psim odchodom, zdecydowali się przedstawić mieszkańcom miasta nietypową ofertę.


Każdy, kto wypełni specjalną, rozdawaną przez służby miejskie torbę wiadomą zawartością oraz zgłosi się do jednego z punktów rozmieszczonych w strategicznych punktach Taipei, otrzyma w zamian los na loterię, w której wygrać można kolejno trzy, dwie i jedną sztabkę szczerego złota.

Ilość losów nie jest w żaden sposób ograniczona, a wyniki loterii ogłoszone zostaną w październiku.

"Mamy nadzieję zwrócić w ten sposób uwagę na problem zanieczyszczenia miejskich trotuarów oraz skłonić obywateli do zadbania o własne podwórka", powiedział Chen Chao-ming, urzędnik z Wydziału Ochrony Środowiska miasta Taipei.

Akcja jest z pewnością nietypowa, ale najwidoczniej przynosi efekty, ponieważ torby wypełniane i zdawane są w błyskawicznym tempie. Władze poszły nawet nieco dalej i zdecydowały się nagradzać obywateli, którzy zrobią zdjęcie zanieczyszczających miejskie trawniki psów wraz z właścicielami, których można by później pociągnąć do odpowiedzialności.

Poziom "zanieczyszczenia" Taipei spada, co widać gołym okiem. I nosem. Urzędnikom gratulujemy zaradności i wyobraźni.

Źródło: asiaweirdnews

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button