Chiny subiektywnie

Z okazji Świąt….

Cóż, pełen niespodzianek rok 2020 dobiega końca. Pewnie mało kto będzie za nim płakał. Przed nami czas podsumowań (których u nas zabraknąć nie może), a także wróżenia z fusów i przewidywania, co też się wydarzy w Nowym Roku 2021.

Zajmując się Chinami mamy w tej materii pewną przewagę nawet nad szeptunami i telewizyjnymi jasnowidzami: w Chinach przyszłość jest z grubsza przynajmniej zaplanowana, wiadomo co się wydarzyć powinno. Tym się również z Państwem podzielimy w niedalekiej przyszłości.

Zanim to nastąpi – przed nami Święta. Na pewno inne niż zazwyczaj. Ale już niejaki Heraklit z Efezu zauważył, że jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest zmiana. My zaś dodamy od siebie: ważne, aby zmiana była na lepsze. Tego Państwu życzymy. I ciszy. I spokoju. Świat się rozbisurmanił hałasuje i nerwowo rusza nóżką. Warto przez parę dni o tym zapomnieć. Zwolnijmy nieco, popatrzmy na siebie inaczej niż zwykle, bez pośpiechu. Mniej mówmy, więcej słuchajmy.

Świąt spokojnych, pełnych uśmiechu nas samych do siebie samych i do tych, którzy wokół nas, zdrowych, wartych zapamiętania, życzy Państwu

  Leszek Ślazyk

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button