SpołeczeństwoWiadomości

Viya odznaczona medalem państwowym – za zasługi w zwalczaniu ubóstwa w kraju

Opisywana przez nas ostatnio livestreamerka Viya (Huang Wei) została ostatnio odznaczona medalem państwowym za zasługi w zwalczaniu ubóstwa w kraju. Wiąże się to z jej cyklem podróży, które odbyła w 2019 roku, kiedy to prowadziła kursy nowoczesnych technik sprzedaży w sieci (live streaming) dla rolników, a także prowadziła kampanie, podczas których sprzedawała produkty odwiedzanych rolników.

Przeczytaj również: Chińska livestreamerka sprzedała w 2019 roku towary za 6 miliardów dolarów. To roczne obroty całej sieci Carrefour w Chinach

Viya - Huang Wei

Viya na ceremonii wręczenia medalu

Przypomnijmy, że od maja bieżącego roku (pisaliśmy o tym w jednym z przeglądów Tydzień za Wielkim Murem) livestreamer / livestreamerka jest jednym z nowych, oficjalnie uznawanych zawodów w Chinach. Dodajmy do tego, że w tym roku wchodzi na rynek chiński prawie 9 milionów młodych absolwentów uczelni szukających pracy.  Najbardziej poszukiwani są ci, którzy posiedli umiejętności techniczne w zakresie technologii i sposobu prowadzenia livestreamingu.

Od pewnego czasu platformy takie jak Douyin (znany u nas jako TikTok), ale również firmy jak Alibaba, czy JD.com rozbudowują systemy sprzedaży bazujące na żywym kontakcie sprzedający-kupujący. Popularyzacja tego typu narzędzi na chińskiej prowincji sprawia, że rolnicy są w stanie sami promować swoje produkty i sprzedawać je online, bezpośrednio zainteresowanym konsumentom z dużych miast. Płatności odbywają się poprzez WeChat Pay, albo AliPay, dostawami zajmują się obecne w każdym zakątku Chin firmy kurierskie. Viya jest jedną z osób, które swoją rozpoznawalność w Chinach wykorzystują do popularyzowania nowych technologii, nowych sposobów zarabiania pieniędzy w najuboższych regionach państwa.

W Chinach istnieje obecnie ponad 150 platform livestreamingowych. Przykład kariery Viyi jest z pewnością doskonałym modelem do naśladowania.

Bądź na bieżąco. Sprawdź, co dzieje się w Chinach: Tydzień za Wielkim Murem (47/20), czyli subiektywny przegląd wydarzeń Andrzeja Lianga z Szanghaju

 

 

Redakcja:

Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© chiny24.com 2010-2020

Yue Bilin

Pasjonat Chin od ponad 35 lat, uczeń Zhuang Zhou, miłośnik chińskiej literatury klasycznej, uważny obserwator Chin współczesnych.

Related Articles

Back to top button